RomÉtoile
Scopul declarat al asociației este de pastra și de a perpetua tradițiile și obiceiurile poporului român, în randul comunității românești din Belgia, și de a face cunoscute aceste tradiții comunităților de flamanzi și de valoni în rândul cărora ne-am integrat și ne desfasurăm activitatea.
![](https://rometoile.org/wp-content/uploads/2024/02/whatsapp-image-2023-01-09-at-20.45.49-1256x1256-1.jpg)
Sumanaru Radu
PRESEDINTE
Gabriela Apetrei
Vicepreședinte
![](https://rometoile.org/wp-content/uploads/2024/02/whatsapp-image-2023-01-04-at-11.52.13-480x640-1.jpg)
![](https://rometoile.org/wp-content/uploads/2024/02/mbr-1036x691-1.jpg)
Bratu ROXANA-AMALIA
Vicepreședinte
Iulian Ambrosie
Director artistic
![](https://rometoile.org/wp-content/uploads/2024/02/whatsapp-image-2023-01-04-at-11.59.14-768x1704-1.jpeg)
![](https://rometoile.org/wp-content/uploads/2024/02/whatsapp-image-2023-01-09-at-20.57.18-876x947-1.jpg)
Dragos Staverescu
Inginer tehnician sunet